Naturalne zasoby polskiego designu, Kraków

Kolejna odsłona stalowowolskiej wystawy „Naturalne zasoby polskiego designu" kuratorstwa Agnieszki Jacobson-Cieleckiej, odbyła się w Krakowie w ramach festiwalu „Rzecz Małopolska. Etnodizajn Festiwal", który rozpocznie się 6 listopada 2009 r. sesją „Rozmowy o etnodizajnie".

Celem festiwalu, zainicjowanego przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, jest przyjrzenie się związkom istniejącym od przeszło wieku pomiędzy etnografią a dizajnem oraz ich współczesnym relacjom.

7-22 listopada 2009

Prezentowana gościnnie podczas krakowskiego festiwalu wystawa przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli pt. „Naturalne zasoby polskiego designu" (kuratorka wystawy: Agnieszka Jacobson-Cielecka) przedstawi wpływ motywów i technik ludowych na współczesne polskie wzornictwo, sztuki dekoracyjne i architekturę. Wystawa jest próbą syntezy, podsumowania i zebrania w jednym czasie i miejscu prac zainspirowanych polską sztuką i rzemiosłem ludowym; formą, materią, rozwiązaniami technicznymi czy wreszcie poetyką.

Na wystawie zostaną zaprezentowane zarówno produkty wytwarzane przemysłowo jak i unikaty i prototypy, projekty młodych twórców obok powszechnie znanych przebojów polskiego dizajnu – w sumie kilkadziesiąt różnych obiektów, m.in.: dywany MOHO, Joanny Rusin i Agnieszki Czop, Aze Design, lampy DBWT, Tomka Rygalika, Agnieszki Lasoty oraz Vis a Vis, projekty architektoniczne polskiego pawilonu na EXPO 2010 oraz Muzeum Ziemi Opolskiej, projekty Gogo, Malafora, Poor Design, Betonu i wielu innych.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj