Informacja o zakończeniu realizacji projektu

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Zakończenie remontu i otwarcie nowej wystawy w Galerii Alfonsa Karpińskiego

Piąty etap rewaloryzacji budynku dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Stalowej Woli na potrzeby wystawienniczo-edukacyjne został zakończony. A to wszystko dzięki dotacji dla Muzeum w ramach programu Infrastruktura kultury 2022. Nasi goście mieli już okazję zwiedzać – w wyremontowanych przestrzeniach – nową ekspozycję Sztuka w mundurze. Krakowski Oddział Grobów Wojennych 1915–1918.

  • Drukuj
  • E-mail

Cel projektu

Głównym celem projektu była poprawa warunków, jakości i dostępności do infrastruktury Muzeum oraz podniesie atrakcyjności oferty programowej o charakterze ponadregionalnym.

Opis projektu

Przedmiotem projektu było wykonanie V etapu inwestycji w zabytkowym budynku dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Stalowej Woli na potrzeby wystawienniczo-edukacyjne. Zakładał przebudowę pomieszczeń na I piętrze w zakresie prac rozbiórkowych, konstrukcyjnych, zabudowy wnęk okiennych, wykonania posadzek, instalacji sanitarnych i elektrycznych, montaż nowych drzwi wejściowych, wykonanie elementów dekoracyjnych oraz zakup wyposażenia w celu rozszerzenia i uatrakcyjnienia oferty kulturalnej Muzeum. Cała inwestycja została podzielona na etapy, które służyć miały kompleksowej poprawie infrastruktury kulturalno-edukacyjnej. Pierwszy etap inwestycji polegał na utworzeniu Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego na poddaszu budynku, dzięki realizacji II, III i IV etapu na parterze i piętrze stworzona została strefa wejścia, sale ekspozycyjne i edukacyjne. Inwestycje zakończyła modernizacja I piętra, które było w złym stanie technicznym, uniemożliwiającym pełne wykorzystanie jego przestrzeni. Przeprowadzenie V etapu pozwoliło na stworzenie nowoczesnej sali wystawienniczej, w której już dziś można oglądać nową wystawę czasową.

Całkowity koszt zadania: 298 407,87 PLN

Dotacja MKiDN: 235 000,00 PLN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 

projekty

Szkolenie pn. Na ścieżce turystycznej. Przystanki naszej historii. Ekopunkty informacji o lokalnym...

 Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza 2 grudnia 2023 r. na szkolenie w muzeum i w
...

PRZYSTANKI NASZEJ HISTORII Ekopunkty informacji o lokalnym dziedzictwie" w projekcie pt. Modelowe Ro...

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wdraża projekt, którego efektem będzie powstanie atrakcyjnej ś ...

Informacja o zakończeniu realizacji projektu ...

Zakończenie remontu i otwarcie nowej wystawy w Galerii Alfonsa Karpińskiego Piąty etap rewaloryz ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj