Zakup kamienicy przy ul. S. Bełżyńskiego 18 w Stalowej Woli, dawnego punktu konspiracyjnego Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej, tzw. Górki

  • Drukuj
  • E-mail

Tytuł projektu:

Zakup kamienicy przy ul. S. Bełżyńskiego 18 w Stalowej Woli, dawnego punktu konspiracyjnego Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej, tzw. Górki

 

Cel projektu

Głównym celem projektu jest zakup budynku, który prawdopodobnie jest jedyną zachowaną w Polsce siedzibą Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej, znanego szerzej jako Kedyw.

 

Opis projektu

Projekt zakłada zakup budynku, który prawdopodobnie jest jedyną zachowaną w Polsce siedzibą Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej, znanego szerzej jako Kedyw. Podjęte działania mają ocalić to miejsce dla przyszłych pokoleń, zachować również ze względu na jego wyjątkową historię – w świadomości mieszkańców stało się bowiem symbolem bohaterstwa i patriotyzmu stalowowolskiej konspiracji antyhitlerowskiej, a także zalążkiem przyszłego centrum pamięci o żołnierzach podziemia w regionie nadsańskim.

 

Zadanie składa się z następujących elementów:

  • weryfikacja dokumentów formalno-prawnych: zaświadczeń, ekspertyzy technicznej;
  • przeprowadzenie czynności formalno-prawnych: umowa, złożenie wniosków, deklaracji;
  • zabezpieczenie ochrony wartości historycznej i architektonicznej: wytyczne WUOZ, złożenie wniosku o wpisanie do rejestru zabytków.

 

Dofinansowano ze środków Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja „Niepodległość po polsku”

Całkowity koszt zadania: 200 000,00 PLN

Dotacja MKiDN: 180 000,00 PLN

 

 

 MKiDN_kolor_1

 FP.Poziom.CMYK

IDMNpostawowe

 

 

projekty

GALERIA MALARSTWA ALFONSA KARPIŃSKIEGO

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli otworzyło pierwszą w kraju galerię malarstwa Alfonsa Karpiński ...

ŚWIĘTUJMY RAZEM!

PLEBISCYT NA 80-LECIE STALOWEJ WOLI ...

Wyniki Wielkiego Finału turnieju wiedzy o COP

Wielki Finał i wielkie emocje za nami!Gratulujemy wszystkim zespołom za wiedzę i waleczność. Na ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj