Naturalne zasoby polskiego designu, Kraków

  • data: 7-22 listopada 2009
  • kurator: kurator: Agnieszka Jacobson-Cielecka
  • inne: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna w Krakowie, ul. Krakowska 46
  • nieco dłuższy tekst:

Kolejna odsłona stalowowolskiej wystawy „Naturalne zasoby polskiego designu" kuratorstwa Agnieszki Jacobson-Cieleckiej, odbyła się w Krakowie w ramach festiwalu „Rzecz Małopolska. Etnodizajn Festiwal", który rozpocznie się 6 listopada 2009 r. sesją „Rozmowy o etnodizajnie".

  • Drukuj
  • E-mail

Celem festiwalu, zainicjowanego przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, jest przyjrzenie się związkom istniejącym od przeszło wieku pomiędzy etnografią a dizajnem oraz ich współczesnym relacjom.

7-22 listopada 2009

Prezentowana gościnnie podczas krakowskiego festiwalu wystawa przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli pt. „Naturalne zasoby polskiego designu" (kuratorka wystawy: Agnieszka Jacobson-Cielecka) przedstawi wpływ motywów i technik ludowych na współczesne polskie wzornictwo, sztuki dekoracyjne i architekturę. Wystawa jest próbą syntezy, podsumowania i zebrania w jednym czasie i miejscu prac zainspirowanych polską sztuką i rzemiosłem ludowym; formą, materią, rozwiązaniami technicznymi czy wreszcie poetyką.

Na wystawie zostaną zaprezentowane zarówno produkty wytwarzane przemysłowo jak i unikaty i prototypy, projekty młodych twórców obok powszechnie znanych przebojów polskiego dizajnu – w sumie kilkadziesiąt różnych obiektów, m.in.: dywany MOHO, Joanny Rusin i Agnieszki Czop, Aze Design, lampy DBWT, Tomka Rygalika, Agnieszki Lasoty oraz Vis a Vis, projekty architektoniczne polskiego pawilonu na EXPO 2010 oraz Muzeum Ziemi Opolskiej, projekty Gogo, Malafora, Poor Design, Betonu i wielu innych.

Koordynacja i informacje: Anna Szlązak, tel. 15 844 85 56, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zasoby naturalne polskiego designu

Zasoby naturalne polskiego designu

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, położonej w urokliwej Kotlinie Sandomierskiej, po raz kolejny u ...

Naturalne zasoby polskiego designu, Kraków

Kolejna odsłona stalowowolskiej wystawy „Naturalne zasoby polskiego designu" kuratorstwa Agnieszk ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj