Unpolished 14 - Seul

AZJATYCKA ODSŁONA WYSTAWY POLSKIEGO DESIGNU

W sierpniu 2012 r. kolejna, 14. edycja wystawy zostanie zaprezentowana południowo-koreańskiej publiczności w galerii Korea Foundation w centrum Seulu. Korea Foundation jest uznaną organizacją promującą koreańską kulturę na świecie. Zajmuje się też popularyzacją światowej kultury i sztuki w Korei, przybliżając mieszkańcom Seulu dokonania artystów z różnych stron świata. Teraz w tej prestiżowej i licznie odwiedzanej galerii zagoszczą polscy designerzy. Wystawie będą towarzyszyły wykłady na temat polskiego designu.

Do tej pory UNPOLISHED – YOUNG DESIGN FROM POLAND została zaprezentowana na wielu prestiżowych festiwalach designu i muzeach sztuk użytkowych m. in. Salone del Mobile w Mediolanie, Designer’s Days i Design Week w Paryżu, Budapest Design Week, Inno Design Tech Expo w Hongkongu czy w Muzeum Sztuk Użytkowych w Kolonii i Muzeum Designu w Helsinkach.

Wystawa designu UNPOLISHED – YOUNG DESIGN FROM POLAND to projekt, którego główną ideą jest prezentacja najciekawszych prac i dokonań młodych polskich projektantów jak najszerszej grupie odbiorców. Pokazanie, że polskie wzornictwo i sztuka użytkowa, które czerpią inspirację z bogatych polskich doświadczeń i tradycji jest zjawiskiem odrębnym, a tym samym atrakcyjnym i wartym poznania. Wystawa cieszy się zainteresowaniem wśród publiczności odwiedzającej festiwale designu w całej Europie, a autorzy prezentowanych prac – młodzi, polscy projektanci – dzięki swojemu talentowi, wyobraźni, doświadczeniom, niekonwencjonalnym pomysłom i pasji – liczą się na międzynarodowych rynkach.

W Seulu zostanie przedstawionych 18 prac 16 projektantów i grup projektowych: Aze Design, Agnieszki Bar, Betonu, Grzegorza Cholewiaka, Agnieszki Czop + Joanny Rusin, DBWT, Macieja Gąsienicy Giewonta, Kafti, Kompottu, Bogdana Kosaka, Malafora, Kariny Marusińskiej, Alicji Patanowskiej, Wzorowo, Oskara Zięty. Koreańska publiczność zobaczy m.in. znane i wielokrotnie nagradzane projekty Oskara Zięty, Aze design, Betonu oraz nowe prace Alicji Patanowskiej, Maćka Gąsienicy Giewonta czy grupy Wzorowo. Na wystawie wyjątkowo licznie zostanie zaprezentowana polska specjalność – obiekty ze szkła i porcelany, nie zabraknie też podziwianych na Dalekim Wschodzie „dmuchanych” sof Malafora czy unikalnych dywanów duetu Czop/Rusin.

Kuratorami wystawy są uznane autorytety w dziedzinie polskiego i światowego designu Agnieszka Jacobson Cielecka, dyrektor artystyczny festiwalu Łódź Design i Paweł Grobelny, projektant i kurator wystaw designu, a organizatorami Korea Foundation (www.kf.or.kr;), Instytut Adama Mickiewicza (www.culture.pl; www.azja.iam.pl) i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (www.muzeum.stalowawola.pl) przy współpracy Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Seulu (www.seul.polemb.net).

Wystawa UNPOLISHED – YOUNG DESIGN FROM POLAND jest ważnym elementem bogatego polskiego programu kulturalnego w Korei przygotowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj