Odeszła prof. Anna Sieradzka

Z żalem informujemy, że zmarła dr hab. Anna Sieradzka, prof. UW. 

Była historyczką sztuki i mody, wykładała w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i przewodniczyła Klubowi Kostiumologii i Tkaniny Artystycznej przy Oddziale Warszawskim SHS. Wydała wiele publikacji i artykułów z dziedziny historii sztuki, kostiumologii i rzemiosła artystycznego.  

W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli mieliśmy zaszczyt współpracować z Panią Profesor przez wiele lat. Nie tylko korzystaliśmy z jej wielkiej wiedzy, ale też mieliśmy okazję poznania Jej poczucia humoru i pogodnego usposobienia. W kilku naszych publikacjach możecie przeczytać jej artykuły. 

Pogrzeb Pani Profesor odbędzie się 24 kwietnia (poniedziałek) o godz. 14:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie.

Na zdjęciu prof. Anna Sieradzka trzecia od prawej, w swetrze w jej ulubionym, fioletowym kolorze. Fotografia została wykonana w Stalowej Woli podczas promocji książki, w której znajduje się jej artykuł „Przedwojenna elegancja. Ubiory osób związanych ze Stalową Wolą w końcu lat 30-tych”.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj