III Konsultacje Społeczne w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli dotyczące powstania punktów informacji historycznej w przestrzeni miasta

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na trzecie i ostatnie Konsultacje Społeczne dotyczące utworzenia EKOpunktów informacji o lokalnym dziedzictwie w przestrzeni miejskiej. Spotkanie odbędzie się 23 października o godz. 15.00 w Muzeum przy ul. Sandomierskiej 1. Mieszkańcy miasta zapoznają się z założeniami powstawania „Przystanków naszej historii”, które będą umiejscowione w pobliżu zabytkowych budynków i historycznych miejsc na terenie osiedli Charzewice, Rozwadów i dawnej wsi Pławo.

Przedsięwzięcie zaplanowano na dwa lata (2022-2023). Obejmuje ono wykonanie całościowego projektu architektoniczno-budowlanego ośmiu „PRZYSTANKÓW NASZEJ HISTORII”, które stworzą ciekawą ścieżkę edukacyjną, prowadzącą do zabytkowych budynków i historycznych miejsc. Wytypowane lokalizacje EKOpunktów to okolice m.in. zabytkowej Ochronki, klasztoru kapucynów i cmentarza rozwadowskiego, budynku Sokoła, dworca kolejowego.

Zanim jednak punkty informacyjne pojawią się w przestrzeni miasta, Muzeum zaprasza mieszkańców Stalowej Woli do podzielenia się materiałami, fotografiami i wspomnieniami. Być może niektóre z nich zostaną włączone do projektu informacyjnego o naszym mieście. Na najbliższym spotkaniu konsultacyjnym zaprezentowane zostaną działania podjęte dotychczas przez Muzeum, a także dalsze etapy projektu. Przygotowywane przystanki ułatwią dostęp do podstawowych informacji o historii i dziedzictwie lokalnym miasta oraz ułatwią przewodnikom oprowadzanie po najstarszych osiedlach Stalowej Woli. Mieszkańcy Stalowej Woli i turyści skorzystają z EKOpunktów już od przyszłego roku. Punkty historyczne będą bazą dla edukacji.

„PRZYSTANKI NASZEJ HISTORII”. EKOpunkty informacji o lokalnym dziedzictwie powstają dzięki projektowi pt. Modelowe rozwiązania na trudne wyzwania – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli realizowanego w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt zarządzany przez Lidera – Gminę Stalowa Wola – został dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (85%) oraz ze środków Budżetu Państwa (15%).

Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu znajdują się na internetowej stronie Muzeum: www.muzeum.stalowawola.pl w zakładce Projekty.

Po spotkaniu i dyskusji uczestnicy spotkania będą dodatkowo mogli obejrzeć ekspozycje dostępne przy ulicy Sandomierskiej 1.

Wstęp wolny.

 

Miejsce spotkania:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1, I piętro

23 października 2022 r./ niedziela

Godz. 15.00

 

 

 

Na_FB_-_pene_info_o_projekcie_2

 

 

 

Zacznik_nr_7_do_RWP_-_Wzr_plakatu_A3_NOR_2-1

 

 

 

 

 

Zacznik_nr_8_do_RWP_-_Wzr_plakatu_A3_BP_1-1


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj