Dla miłośników zagadek, historii i zamków

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przygotowała wirtualny escape room dla miłośników zagadek, historii oraz zamków. Wśród tych, którzy rozwiążą zadanie zostaną rozlosowane nagrody!

  • Drukuj
  • E-mail

Nasze okolice słyną z pięknej architektury. Baranów Sandomierski, Ujazd, Krasiczyn, Przemyśl to tylko niektóre miejscowości, znane między innymi ze wspaniałych budowli, warownych zamków czy majestatycznych ruin.

Często widzimy je na stronach internetowych, w gazetach, albumach czy programach telewizyjnych. A przecież te urokliwe, pełne tajemnic miejsca można z łatwością zobaczyć z bliska. Okres wakacji to świetna okazja do zwiedzania okolicy i poznania siedzib wielkich rodów. To wspaniała lekcja historii, poznania świata, który już przeminął, tradycji i życia ludzi w poprzednich epokach.

By zainteresować Państwa tą tematyką i być może zainspirować do krótkiej wycieczki, MBP stworzyła wirtualny escape room o wybranych zamkach naszych okolic. To będzie połączenie zabawy i nauki. Naszą intencją było aby do tej zabawy włączyły się całe rodziny, rodzice z dziećmi, młodzież.

Dla wytrwałych dodatkowo zorganizowaliśmy konkurs. Spośród osób, które rozwiążą zadania i wypełnią poprawnie formularz znajdujący się na końcu aplikacji, rozlosujemy 3 nagrody (gry planszowe, puzzle).

Konkurs trwa do 31 sierpnia i aby wysłać zgłoszenie, niezbędna będzie Karta Biblioteczna MBP w Stalowej Woli.

Po zakończeniu konkursu aplikacja będzie nadal dostępna.

A oto link do zabawy: https://tiny.pl/7f321

 

źródło: MBP w Stalowej Woli

https://biblioteka.stalowawola.pl/aktualnosci/wydarzenia/1897-zapraszamy-do-wirtualnego-escape-roomu?fbclid=IwAR3Em6hJgZ4lBNN1IrWr3KLW9nyXT--TGI_7TpMWvEJ4uh8rWSrKlBRsRs4

 

aktualności

40 lat minęło - Solidarnościowe początki

W lecie 1980 roku w różnych miejscach w kraju wybuchły protesty pracowników, spowodowane podwyż ...

Wokół Wędrującej Kolekcji Poczet kresowych zagończyków Ostafi Daszkiewicz

Na przygotowywanej wystawie pn. „Dzieje wędrującej kolekcji. Sztuka polska ze zbiorów Muze ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj