Akcja Zbieramy przepisy. Pyszna leśna kuchnia z Puszczy Sandomierskiej

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

W drugiej połowie roku przygotowujemy się do otwarcia dwóch wystaw poświęconych Puszczy Sandomierskiej. TYM RAZEM I WY MOŻECIE TWORZYĆ Z NAMI EKSPOZYCJĘ.

  • Drukuj
  • E-mail

W części Leśna Kuchnia i Leki z Leśnej Apteki umieścimy Wasze przepisy i pokażemy Wasze potrawy/leki, przetwory z leśnych owoców i grzybów. Jak robicie pierogi z jagodami, jak jagodzianki, a jak syrop z bzu czarnego? Pochwalcie się przepisem na herbatkę z lipy. A może w waszych przepiśnikach znajdzie się coś z dziczyzny? Zapraszamy do dzielenia się przepisami, a także zdjęciami wyrobów. Może przy tej okazji opowiecie, jakie są najlepsze grzyby do marynowania, na jakie schorzenia pomagają owoce leśne, czy nadal stosujecie te same sposoby przetwórstwa, jak Wasze babcie.

Czekamy na przepisy przekazywane w Waszych domach z pokolenia na pokolenie.

Na ich podstawie opracujemy Leśny przepiśnik.

To proste: podajcie 1/przepis i zdjęcie/filmik z wykonywania potrawy/leku; 2/ imię i nazwisko wykonawcy przepisu i zdjęcia/filmiku oraz miejscowość, z której pochodzi receptura.

Akcja rusza już od dzisiaj. Czekamy na wasze przepisy pisane odręcznie lub na komputerze.

Przesyłajcie przepisy i zdjęcia/filmiki na emaila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą tradycyjną na adres Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1, 37-450 Stalowa Wola z dopiskiem Leśny przepiśnik.

Uczestnicy akcji otrzymają wejściówki na dwie wystawy poświęcone Puszczy Sandomierskiej,  na których znajdą się nadesłane receptury.

Więcej informacji w Regulaminie Akcji Zbieramy przepisy. Pyszna leśna kuchnia z Puszczy Sandomierskiej (pdf do pobrania pod grafiką).

aktualności

Dla miłośników zagadek, historii i zamków

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przygotowała wirtualny escape room dla miłośników z ...

76. rocznica Powstania Warszawskiego

„Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!.....
...

Zwiedzaj ze stalowowolskim muzeum. Huta Stalowa Wola - industrialna wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia naszej nowej produkcji! ✨ W ramach akcji pt. "Zwiedzaj ze stalowowolskim ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj