Rodzinna niedziela na wystawie "Kresy moje utracone...."

Porozmawiajmy o Kresach …

23 lutego 2020 (niedziela)

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

ul. Sandomierska 1


 

Wystawa Kresy moje utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli dobiega końca. Zapraszamy więc na ostatnie już rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem, którego specjalnymi gośćmi będą Kresowianie z naszego miasta – współtwórcy wystawy. Także oni będą się wcielać w rolę przewodników, opowiedzą o swoim życiu na Kresach, o swoich rodzinach, przyjaźniach i trudach poszukiwania nowego domu. Uczestnicząc w zwiedzaniu wystawy można będzie wymienić się doświadczeniami, ale przede wszystkim poznać dawne Kresy i porozmawiać ze świadkami tamtych wydarzeń.

Dopełnieniem spotkania na ekspozycji będą warsztaty plastyczne pn. Moje drzewo rodzinne, na których porozmawiamy o genealogii, jej znaczeniu dla naszej rodzinnej i narodowej historii, oraz o sposobach poszukiwania informacji o swoich przodkach. Efektem warsztatów będą piękne drzewa genealogiczne, które każda rodzina może wykonać pod okiem muzealnego edukatora. Możecie przynieść rodzinne fotografie i zapisane informacje o swoich najbliższych przodkach, by te materiały wykorzystać do skomponowania i wykonania drzew genealogicznych swoich rodzin. A może jesteście posiadaczami herbu lub innego rodowego znaku? Będziecie mogli dowiedzieć się, do czego służą genealogom, a jednocześnie umieścić znak na własnym rodzinnych drzewie, które stanie się być może autorską ozdobą mieszkania.

 

godz. 15.00 oprowadzanie po wystawie Kresy moje utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli

godz. 16.00 warsztaty plastyczne Moje drzewo rodzinne

ceny biletów: normalny – 7,00 zł, ulgowy – 5,00 zł, bilet rodzinny – 12 zł

 

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj