„60+ Kultura”

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Celem akcji „60+ Kultura”, organizowanej co roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z zaangażowanymi instytucjami kultury, jest zachęcenie osób powyżej 60. roku życia do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz pokazania im, ile do zaoferowania mają działające w ich okolicach placówki, które specjalnie na tę okazję zorganizują przeróżne warsztaty, zajęcia, wystawy, spotkania, spektakle i wiele innych rozrywek.

  • Drukuj
  • E-mail

W ramach akcji „60+ Kultura” seniorzy będą mogli odwiedzić 281 muzeów w całej Polsce, w tym nasze stalowowolskie muzeum oraz  Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego.

Seniorom powyżej 60-tego roku życia oferujemy bezpłatny wstęp na wystawy stałe i czasowe w dniu 29.09.2019.

W akcji weźmie udział również 30 teatrów, które będą prowadzić sprzedaż biletów na spektakle w promocyjnych cenach oraz zaproponują udział w warsztatach. Jedną z wielu jest oferta przygotowana przez Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, w którym seniorzy będą mogli kupić bilet na spektakle „Szkoda, że jest nierządnicą” oraz „Marlena. Ostatni koncert” za 25 zł. Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zorganizuje warsztaty familijne z zakresu improwizacji teatralnej, skierowane do seniorów z wnukami, mające na celu budowanie wzajemnej relacji między uczestnikami, a Teatr Rozrywki w Chorzowie zaoferuje bilety w cenie 10 zł na „Księżniczkę na ziarnku grochu”, piosenki Edith Piaf w wykonaniu Elżbiety Okupskiej.

Równie bogata jest oferta bibliotek, które zgłosiły swój udział w akcji. W 48 placówkach seniorzy będą mogli m.in. obejrzeć wystawy, wziąć udział w zajęciach komputerowych i spotkaniach, a także kupić bilety w promocyjnej cenie na spektakle i opery. Szeroki wachlarz zajęć przygotowały także domy kultury i inne ośrodki.

Pełna lista atrakcji została zamieszczona na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-dostepna-dla-seniorow?fbclid=IwAR38VDLK-ytmWMcoXC0BRzgYRTicyYW4Jp-zrlsoiBwlRvN1rpNZRfDgQew

Pierwszy weekend jesieni należy do SENIORÓW. Zapraszamy

aktualności

Zajrzyjmy do Pława. Cykl wspomnieniowy

Z końcem XIX wieku na terenie dawnej wsi Pławo, staraniem mieszkańców została zorganizowana szk ...

Akcja Zbieramy przepisy. Pyszna leśna kuchnia z Puszczy Sandomierskiej

W drugiej połowie roku przygotowujemy się do otwarcia dwóch wystaw poświęconych Puszczy Sandomi ...

Plenerowa wystawa sztandarowych wyrobów Zakładów Południowych i Huty Stalowa Wola

Zdjęcia archiwalne i współczesne prezentujące wybrane produkty Zakładów Południowych i Huty S ...

Cykl Archeologia Kotliny Sandomierskiej

Prezentujamy kolejną ciekawostkę archeologiczną ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj