Kulturalna mapa miasta czyli wycieczka podczas Nocy Muzeów

Historia Stalowej Woli nierozerwalnie złączona jest z wielkim przemysłem i przemianami gospodarczymi. Budowa miasta towarzyszyła powstawaniu Zakładów Południowych i ściągnęła w te strony ludzi z różnych stron Polski, dla których ważna była nie tylko praca, ale także życie kulturalne i rozrywka na poziomie.

W tegoroczną Noc Muzeów zapraszamy na wycieczkę autobusową po Stalowej Woli śladami sztuk wszelakich. Poznamy historię stalowowolskich ośrodków związanych z pożytecznym spędzaniem wolnego czasu i życiem towarzyskim – domów kultury, kin, bibliotek, ale i kościołów. Zajrzymy za ich kulisy, odkryjemy to co nieznane i spróbujemy przywołać ducha i klimat dawnego życia kulturalnego i artystycznego w naszym mieście oraz postaci jego twórców i animatorów.

18 maja (sobota), zbiórka na placu przed MDK (ul. 1 Sierpnia 9) o godz. 17:30. Przewidywane zakończenie wycieczki to godz. 19:30. Po wycieczce będzie możliwość dojechania autobusem do Muzeum w Rozwadowie na zaplanowane koncerty i zwiedzanie wystaw.

WSTĘP WOLNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr. tel. 15 844 85 56 wew. 16 (do piątku 17 maja do godz. 15:00) 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj