Dni Otwarte Funduszy Europejskich – Podkarpackie z Tradycjami

Jak Fundusze Europejskie zmieniły Podkarpacie?

 

Czy pamiętacie Stalową Wolę sprzed 15 lat? Nam jest trudno przypomnieć sobie ten widok, bo nasze miasto dzięki Funduszom Europejskim, zmieniło się i rozwinęło w niemal każdym obszarze. 11 maja na Stalowowolskich Błoniach odbędzie się prestiżowe wydarzenie na skalę wojewódzką, współorganizowane przez Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego, podsumowujące 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich – Podkarpackie z Tradycjami zobaczymy różnorodność Polski dzięki Funduszom Europejskim. Wydarzenie to będzie połączone z otwarciem Szybowcowych Mistrzostw Europy.

– 11 maja zapraszamy na piękny pokaz, który odbędzie się na Stalowowolskich Błoniach. Będzie to duże wydarzenie dla Stalowej Woli, ale i dla Podkarpacia. Myślę, że te błonia swoją funkcją, swoją przydatnością jeszcze raz potwierdzą, że to był dobry pomysł, aby oddać je we władanie mieszkańcom dla rekreacji i wypoczynku. Przy okazji wspaniałej zabawy będziemy promować Fundusze Europejskie i 15-lecie przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej – mówi Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego.

– Wspólnie z całymi rodzinami zapraszamy do niesamowitej zabawy 11 maja. Piknik Lotniczy, rozpoczęcie Szybowcowych Mistrzostw Europy, wiele atrakcji przygotowanych przez Województwo Podkarpackie, Miasto Stalowa Wola i wiele innych podmiotów. Będziemy pokazywali jak zmieniło się Podkarpacie, jak zmieniła się Stalowa Wola, nasz region dzięki środkom europejskim. Serdecznie zapraszamy wspólnie z  marszałkiem Władysławem Ortylem 11 maja do Stalowej Woli na nasze piękne nadsańskie błonia – dodaje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00. Wtedy to na scenie głównej wystąpią stalowowolscy artyści: podopieczni „Akademii dźwięku”, zespoły artystyczne Spółdzielczego Domu Kultury i Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Nad naszymi głowami wojskowa grupa akrobatyczna „Orlik” zaprezentuje się w zapierającym dech w piersiach pokazie lotniczym. Po oficjalnym otwarciu Szybowcowych Mistrzostw Europy scenę przejmą znane i lubiane kabarety. Stalowowolską publiczność zabawiać będą członkowie Kabaretu Formacja Chatelet i Kabaretu Jurki. Wydarzenie zakończy nocny pokaz balonowy i fajerwerki.

A to tylko jedna część wydarzenia. Na terenie Stalowowolskich Błoni zorganizowane zostaną bowiem specjalne strefy, na których na uczestników czekać będzie wspaniała zabawa i moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na terenie jednej z najpiękniejszych inwestycji w Stalowej Woli zrealizowanej dzięki Funduszom Europejskim znajdą się strefy:

O podniebienia uczestników Dni Otwartych Funduszy Europejskich zadbają również kucharze Największej w Polsce „Patelni plenerowej”, którzy dla zebranych przygotują specjalną potrawę w lotniczym klimacie – zapiekane „skrzydła” drobiowe z miodem i kuskusem z zieloną pietruszką w aromacie curry.

Na wydarzenie zawiozą chętnych natomiast autobusy zakupione przy pomocy Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego MOF-u. 11 maja kursować bowiem będzie bezpłatna linia autobusowa „Błonia” (szczegółowy rozkład podamy wkrótce).

Na wszystkie atrakcje WSTĘP WOLNY!

Organizatorem Dni Otwartych Funduszy Europejskich Podkarpackie z Tradycjami – Polska różnorodna dzięki Funduszom Europejskim jest Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, przy udziale Pawła Gardego Wójta Gminy Zaleszany.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Podkarpackie z Tradycjami

Polska różnorodna dzięki Funduszom Europejskim

11 maja 2019, godz. 13.00 – 21.00

Błonia nad Sanem w Stalowej Woli

Scena główna:

13.00 – rozpoczęcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

13.30 – Występ podopiecznych „Akademia dźwięku”

14.15 – Występ zespołów artystycznych Spółdzielczego Domu Kultury

15.00 – Występ zespołów artystycznych Miejskiego Domu Kultury

16.45 – Przelot wojskowej grupy akrobatycznej „Orliki”

17.00 – Ceremonia otwarcia Szybowcowych Mistrzostw Europy

18.15 – Występ Kabaretu Formacja Chatelet

19.30 – Występ Kabaretu Jurki

20.30 – Nocny pokaz balonowy

21.00 – Pokaz fajerwerków

 

Więcej informacji na stronie Organizatora www.stalowawola.pl

 

 

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj