Oferta edukacyjna do wystawy ,,Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami"

Lekcje:

Niezwykłe życie pszczół

Co takiego niezwykłego jest w życiu pszczół? Te małe pracowite stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wzbudzają zaciekawienie i zachwyt. Lekcja pozwoli nam spojrzeć na temat wieloaspektowo. Zwrócimy bowiem uwagę na zależności jakie łączą pszczoły i ludzi, na rolę jaką pełnią w ekosystemie. Porozmawiamy o zagrożeniach, na jakie narażone są te owady oraz o tym, w jaki sposób możemy je chronić przed wyginięciem. W ostatniej części przyglądniemy się pracom projektantów i architektów, którzy inspirację dla swoich projektów odnaleźli w niezwykłym życiu tych pszczół.

Warsztaty:

Gdzie mieszkają pszczoły?

Ul służy między innymi do życia i rozwoju rodziny pszczelej. Musi on zapewniać właściwe warunki życia swoim lokatorom. Nawet znani projektanci i dizajnerzy inspirują się fascynującym i tajemniczym życiem pszczół. Na warsztatach także wy będziecie mieli okazję do zaprojektowania ula własnego pomysłu z wykorzystaniem m.in. papieru.

(blok techniczny, kredki, kolorowy papier, nożyczki, klej)

Bibułowe kwiaty

Czy wiesz, że kwiaty będące narządami rozrodczymi roślin, starają się przywabić jak najwięcej owadów i konkurują o nie między sobą? W tym celu wytwarzają specjalne substancje zapachowe. W części plastycznej wykonamy kolorowe kwiaty z bibuły oraz papieru.

(bibuła, kolorowe papiery, drucik lub patyk, klej, nożyczki)

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

• Lekcje i warsztaty plastyczne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 797 120 224
  • Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. Od 8.00 do 15.00
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Staszica 14

Prowadzący:

Lekcje, warsztaty muzealne: Dominika Zborowska, Beata Trybuła

Ceny: Wstęp bezpłatny

Oferta spełnia wymagania podstawy programowej:

kl. I, II: j. polski: 1.1.a, 1.1.b, 1.2.a, 1.2.b; plastyka: 4.1; przyroda: 6.1.a, 6. 1.c, 6.1.d, 6.1.e, 6.1.f, technika: 9.1.c.

kl. III: j. polski: 1.1.a, 1.3.b.; plastyka: 4.1.b, 4.2.a, 4.2.b; przyroda: 6.2, 6.5, 6.6.; technika: 9.2.c.

kl. IV-VI; plastyka: 2.1, 2.2; przyroda 1.8, 4.3.

program dla gości niepełnosprawnych