Lekcje o sztuce

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:
  • Drukuj
  • E-mail

 

Projektowanie lat 20. i 30. na przykładzie sztuki Stefana Norblina

Plakaty, okładki, ilustracje, reklamy, projekty mody…lata 20. I 30. XX wieku dostarczyły wielu nowych przełomowych trendów i nowoczesnych rozwiązań graficznych. Jednym z wybitnych projektantów tego czasu był Stefan Norblin (1892-1952), i na podstawie jego twórczości uczniowie dowiedzą się o tajnikach projektowania zwłaszcza w popularnym wówczas nurcie art déco.

Miejsce: sala edukacyjna, ul. Sandomierska 1

Czas trwania: 45 min.

Cena biletu: 3 zł od ucznia

Prowadzenie: Anna Szlązak - historyk sztuki

Rezerwacje: 15 844 85 56 w. 15, (pn.-pt. W godz.8.00-15.00)

 

Alfons Karpiński - malarz początku XX wieku

Lekcja poświęcona twórczości Alfonsa Karpińskiego (1875–1951), urodzonego Rozwadowie, wybitnego malarza pierwszej dekady XX wieku. Na podstawie wybranych, oryginalnych dzieł z kolekcji muzealnej uczniowie dowiedzą się o życiu i poszczególnych etapach twórczości Karpińskiego, a tym samym o systemie kształcenia artystów w tych czasach oraz ich poszukiwaniach twórczych. Karpiński jak wielu jego kolegów przeszedł drogę artystyczną od szkoły krakowskiej, po szkoły w Monachium, Wiedniu i Paryżu, gdzie doskonalił swój warsztat. Kolekcja Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli zawiera przykłady niemal każdego etapu twórczości artysty. Lekcja jest okazją do zapoznania się z płodnym i różnorodnym dorobkiem twórczym Karpińskiego i możliwością obejrzenia „z bliska” jego dzieł.

Miejsce: sala edukacyjna, ul. Sandomierska 1

czas trwania: 45 min.

Cena biletu: 3 zł od ucznia

prowadzenie: Anna Szlązak - historyk sztuki

rezerwacje: 15 844 85 56 w. 15, (pn.-pt. w godz.8.00-15.00)

dla szkół ponadgimnazjalnych

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj