Oferta edukacyjna - "Poznaj siebie"

Lekcje muzealne

Prowadzimy lekcje muzealne tematycznie związane z wystawą, skierowane do wszystkich grup odbiorców. Sposób przekazu oraz ilość i rodzaj informacji dostosowany jest do wiedzy, zainteresowań oraz możliwości percepcyjnych słuchaczy. Przekaz dostosowany jest także do grup osób niepełnosprawnych i klas integracyjnych. Tematyka lekcji może zostać dostosowana do życzeń odbiorców.

Zagadnienia, jakie mogą być poruszane w czasie lekcji w oparciu o wystawę „Poznaj siebie”:

• Od komórki do narządu ­­­- o budowie ciała człowieka.
  • Gdzie się podziała moja kanapka, czyli co się dzieje z pokarmem, który zjadamy?
  • W świecie zmysłów – wzrok, węch, dotyk, słuch i smak.
  • Narządy, układy narządów i ich funkcje.
  • Prosta droga do zdrowia – o higienie ciała i umysłu.

Poznaj kotku, co masz w środku!

(przedszkola, klasy 1-8 szkoły podstawowej, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne)

W czasie zajęć warsztatowych przygotujemy modele wybranych układów narządów i omówimy ich funkcje. Zakres informacji, użyte materiały i rodzaj układu narządów ustalamy indywidualnie, w zależności od zainteresowań, możliwości percepcyjnych i manualnych uczestników zajęć.

Mózg, czyli centrum dowodzenia organizmu

(przedszkola, klasy 1-3 szkoły podstawowej)

Dlaczego w czasie jazdy na rowerze, wspinaczki i przy innych urazowych czynnościach powinniśmy szczególnie chronić głowę? Jak to się dzieje, że czujemy, myślimy, zapamiętujemy? W czasie warsztatów spróbujemy przekonać Was o tym, że mózg jest prawdziwym centrum dowodzenia naszego ciała. Dzieci wykonają prosty, papierowy model mózgu, dzięki któremu poznają poszczególne płaty kory mózgowej i ich funkcje.

Informacje dla nauczycieli:

Zajęcia można zarezerwować pod nr. tel.: 797 120 229.

Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!

W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

Nie prowadzimy zajęć z grupami nieumówionymi.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Centrum Edukacji Dziecięcej

ul. Rozwadowska 12

Ceny: lekcje – 6 zł, warsztaty – 7 zł