Oferta edukacyjna do wystawy ,,Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami"

Lekcje:

Kwiaty, nektar i miód

Pszczoła to jedyny owad, którego wytwarzaną dla siebie żywność zjada człowiek. Rośliny dostarczające pszczołom surowca do produkcji miodu są nazywane miododajnymi. Na wystawie dowiemy się, jak wygląda proces powstawania miodu oraz jak ważną rolę pełnią pszczoły w naszym ekosystemie.

Pracowite pszczoły

Pogląd, iż pszczoły są bardzo pracowite, jest niewątpliwie zasadny. Owady te żyją w zhierarchizowanych grupach zwanych rodzinami pszczelimi, gdzie każda pszczoła ma określone zadania, które niestrudzenie wykonuje przez całe swoje życie. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, jak ich praca wpływa na nasze codzienne życie i ile im zawdzięczamy? Lekcja na wystawie będzie doskonałą okazją, by się o tym przekonać. Opowiemy na niej m.in.: czym zajmują się pszczoły, jakimi cennymi produktami dzielą się z nami oraz czym grozi nam ich wyginięcie.

Warsztaty:

Plaster miodu

Pszczoły do budowy plastra wykorzystują produkowany przez siebie wosk. Służy on do gromadzenia zapasów pokarmu: miodu i pyłku oraz do wychowu czerwi czyli młodych pszczół. Na naszych warsztatach wykonamy pszczelą kompozycję tworząc plaster miodu wraz z jego mieszkańcami.

(folia bąbelkowa, farby, pędzle, blok techniczny, kredki, klej, nożyczki)

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

• Lekcje i warsztaty plastyczne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 797 120 224
  • Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. Od 8.00 do 15.00
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Staszica 14

Prowadzący:

Lekcje, warsztaty muzealne: Dominika Zborowska, Beata Trybuła

wstęp bezpłatny

Oferta spełnia wymagania podstawy programowej:

przedszkole: 3.2, 3.3., 6.3, 7.1, 9.1, 9.3, 10.3, 12.2, 14.3.

dla przedszkoli