Oferta edukacyjna do wystawy „Świat motyli”

LEKCJE:

Co w puszczy piszczy?

Co to jest puszcza? Czy w Puszczy Sandomierskiej mieszkają motyle? Jakie zwierzęta chronione można tu spotkać? Co to znaczy, że zwierzę lub roślina jest pod ochroną? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie podczas lekcji muzealnej na wystawie. Poznacie wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt, także egzotycznych.

Czy istnieje życie na antypodach?

Czy wiecie co to są antypody? Gdzie leży takie miejsce? Jakie żyją tam zwierzęta? Czy chodzą do góry nogami? Podczas lekcji muzealnej wyjaśnimy ten dziwny termin i przybliżymy barwny, egzotyczny świat antypodów Polski.

Poznać i zrozumieć świat zwierząt

Jakie tajemnice skrywają zwierzęta prezentowane na wystawie? Zapraszamy dzieci do świata zwierząt: motyli, ptaków i ssaków Australii i Oceanii oraz tych żyjących w naszym najbliższym środowisku. Zajęciom będzie towarzyszyć zabawa na ekspozycji, podczas której zamienimy się w detektywów i odkryjemy różnice pomiędzy przedstawicielami prezentowanej fauny. Dzięki temu poznamy ich wygląd i zwyczaje. Dowiemy się co jedzą, gdzie mieszkają, czy są dobrymi ,,rodzicami”, ale również czy są pożyteczne dla przyrody i człowieka.

WARSZTATY:

Bardzo głodna gąsienica

Co mają wspólnego gąsienice, poczwarki i dorosłe motyle? Skąd biorą się piękne delikatne i kolorowe motyle? Książka Ericka Carla o pewnej bardzo głodnej gąsienicy pomoże nam rozwikłać tę zagadkę. W części plastycznej wykonamy pracę kredkami świecowymi i farbami wodnymi obrazującą bohaterkę zasłyszanej opowieści.

Ulotne jak motyle

Barwne motyle stworzone na warsztatach zapewne pięknie ozdobią dziecięce pokoje. Nasze prace wykonamy z papieru, kolorowych serwetek, drucików, spinaczy i nie tylko…

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

· Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. : lekcje - 15 842 00 42, warsztaty plastyczne - 797 120 229

· Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.30

· Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

MIEJSCE: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska1

CENY: wstęp wolny

PROWADZĄCY: Dominika Zborowska, Beata Trybuła, Marek Wiatrowicz

Program zajęć spełnia wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej:

Przedszkole: 4.3, 6.3, 7.1, 9.1, 9.2, 12.1, 12.2, 12.3, 14.1, 14.2, 14.3, 14.7, 16.1, 16.2, 16.4

dla przedszkoli