Sztuka dla każdego. Porcelana

29.09.2022-29.01.2023 Sztuka dla każdego. Porcelana, miejsce ekspozycji  Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze, Łuck, Ukraina

Wystawa powstała w ramach projektu „Muzea Pogranicza – Przestrzeń Dialogu Międzykulturowego”, w którym Muzeum Regionalne w stalowej Woli jest partnerem.

Ekspozycja prezentuje ponad 150 wyrobów porcelanowych z kolekcji Wołyńskiego Muzeum Krajoznawczego. Oryginalne eksponaty pochodzące  z XIX i XX wieku odsłaniają historię porcelany ukraińskiej i europejskiej. Jest tam również wątek stalowowolski. Częścią wystawy są bowiem wydruki prezentujące najpiękniejsze obiekty ceramiki art déco z kolekcji Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Więcej informacji o wystawie przeczytacie w artykule -> TUTAJ <-

Projekt „Muzea Pogranicza - Przestrzeń Dialogu Międzykulturowego” realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej ENI Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa, 1. Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego, Priorytet 1.1 Promocja kultury lokalnej i historii.

logotypy_wazne